GENIUSZ JEST W KAŻDYM Z NAS

A my pomagamy mu rozbłysnąć

Teatr transformacji

Kochamy TEATR i tworzymy go od 2006 r.

Tworzymy amatorskie międzypokoleniowe spektakle

w małych miejscowościach, które nie tylko jednoczą
i aktywizują lokalną społeczność, ale TRANSFORMUJĄ – wnoszą trwałą zmianę zarówno w aktorach jak i wśród widzów. Wspólne działania młodzieży i seniorów powodująwzajemne poznanie się, zmniejszenie dystansu międzypokoleniowego, uwrażliwienie na swoje potrzeby
i ograniczenia.

Teatr jest sztuką wspólnotową, zbiorową

Uczy odpowiedzialności za wspólne dzieło, konsekwencji i wytrwałości, bycia w grupie DLA i POMIMO. AKTORZY odnajdują tu akceptację, zainteresowanie, zauważenie, przynależność do grupy, poczucie bycia ważnym i potrzebnym, wspólne budowanie czegoś większego od nas, odwagę do podejmowania nowych wyzwań, radość tworzenia. Mają możliwość pokazania się w społeczności, są rozpoznawalni. Mogą rozwijać swoje zdolności i talenty, a przy tym dobrze się bawią.

TEATR jest formą Sztuki Totalnej

Poprzez słowo, muzykę i obraz porusza emocje, rodzi pytania, czasem konfrontuje, pobudza do refleksji i do działania. Jest potężnym środkiem przekazu pozostawiającym w WIDZU trwałą zmianę. Korzystamy z tej formy, aby w ciekawy i nie moralizujący sposób poruszać tematy ważne i trudne.

Możemy zrealizować taki spektakl w Twojej miejscowości.
Napisz do nas lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

Kontakt

Przygotowania do spektaklu trwają od 4 do 8 tygodni
w zależności od tytułu i możliwości czasowych grupy.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy spektakle:

„Wszystkiego Najlepszego”

(zrealizowany z Fundacją TRATWA) – to opowieść o magicznym sklepie, w którym można kupić wszystko. Klienci przychodzą po miłość, zauważenie, czas, pieniądze, bezpieczeństwo… Jednak mądra sklepowa nie zawsze daje im to, czego się spodziewali, a komentarz Chóru, jak w antycznym teatrze skłania widza do własnych refleksji i katharsis. Popularne życzenia składane często przez Polaków są jednocześnie przesłaniem spektaklu "Wszystkiego Najlepszego" – dostaniesz to, czego sobie życzysz, a więc sami jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie tego najlepszego świata.

„Moja Wielka Podróż”

(zrealizowany z Fundacją MERKURY) – to podróż w czasie i przestrzeni, podróż w głąb siebie i poza to, co widać, aby przypomnieć sobie, co jest w życiu najważniejsze – obiad z rodziną, zabawa z przyjaciółmi, spacer w naturze, taniec, tworzenie… i codzienne małe kroki, które w końcu przynoszą wielkie rezultaty. To podróż Bohaterki, która spotyka wielkich tego świata i rozmawia z nimi o sławie, miłości, pięknie, władzy, marzeniach i odwadze do ich realizacji.

„Różowy Kapturek”

(zrealizowany z FEM FUND i DDS+ w Świdnicy) – porusza temat naszej seksualności, międzypokoleniowego milczenia, próby ochrony „cnoty” bez rozmowy o tym, czym ona jest, uwodzenia na „piękne słówka” i braku dobrych wzorców od starszych kobiet w rodzie. Temat trudny, ale podany lekko i zabawnie – w krótkiej, rymowanej formie komiksowej. Przerysowane postaci inspirowane są życiem i znaną baśnią braci Grimm „Czerwony Kapturek”.

„Strasne zecy"

(zrealizowany z Dziennym Domem Senior+ w Świdnicy) – to bajka o sepleniącym Królewiczu, który musi zmierzyć się z wymaganiami srogiego Króla-Ojca, własnym wstydem, strachem i presją dworu. Opowiada o tym, że każdy ma jakieś wady, ale można je próbować zmienić, a gdy ruszamy w drogę po własne szczęście, to sprzyja nam cały wszechświat.Spektakl barwny, zabawny i pouczający.

Możemy zrealizować taki spektakl w Twojej miejscowości.
Napisz do nas lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

Kontakt

Przygotowania do spektaklu trwają od 4 do 8 tygodni
w zależności od tytułu i możliwości czasowych grupy.

Współpracujemy z: