GENIUSZ JEST W KAŻDYM Z NAS

A my pomagamy mu rozbłysnąć

Tego jeszcze nie było

January 18, 2024

Dowiedz się więcej

🎥 Oglądnij występ Marty i Kuby w gronie bliskich – kiedy tylko zechcesz 😃

Tak możesz nas wesprzeć i opowiedzieć przy okazji oglądania filmu o naszej akcji związanej z remontem Dobrego Miejsca

Cieszymy się, że Marta stała się częścią czegoś naprawdę wyjątkowego.

Bo zaczęło się od… kalendarza amazonek a tak naprawdę jeszcze wcześniej – od Krabove nielove. A ciąg dalszy może być równie piękny – i możemy się niebawem spotkać w Dobrym Miejscu.

Przestrzeni, która powstaje w Świdnicy właśnie po to, by inspirować, realizować pasje, uwalniać geniusza, który jest w każdym z nas!

Zbieramy fundusze, by wyremontować pomieszczenia na ul. Wrocławskiej 16. To będzie Dobre Miejsce, miejsce spotkań, wydarzeń, warsztatów, spotkań. Miejsce, które posłuży wszystkim świdniczanom! Być może także Tobie, Twoim dzieciom albo znajomym.

Wesprzesz nas?

Opowiadaj o tym co wspólnie chcemy zrobić a przyczynisz się w ten sposób do powstania Dobrego Miejsca.

Ile było w kapeluszach?

Czas odsłonić przed Wami tą tajemnicę 🙂

Uwaga, uwaga, proszę Państwa… a oto wynik!

2430 zł

Komisyjnie policzone pieniądze ze zbiórki podczas koncertu trafiły do kasy Ligi Kobiet Polskich z opisem – „na DOBRE MIEJSCE” 😀

Na Zrzutkę wpłynęło już 755 zł – piękna liczba, prawda? 🙂

Potrzebujemy w sumie zebrać równie piękną liczbę 100 000 zł. Możesz nas wesprzeć opowiadając o występie Marty i Kuby oraz o tym, że zbieramy na powstanie DOBRGO MIEJSCA.

Jak i gdzie się to zaczęło

W Świdnicy Liga Kobiet Polskich zaczęła swoją działalność w 1947 r. z inicjatywy Wandy Dudziak – niezwykłej kobiety, która sama mając czwórkę dzieci, znajdowała czas i siły, aby pomagać innym. Wanda była przewodniczącą przez 40 lat.

Po niej tą funkcję przejęła Elżbieta Dudziak i to ona wyprosiła od władz miasta lokal, w którym teraz chcemy stworzyć DOBRE MIEJSCE. Zebrała pieniądze na pierwszy remont i przez ostatnie 10 lat służył im jako miejsce spotkań i różnych działań.

W tym roku Liga Kobiet Polskich przeszła kolejną zmianę – zarząd przejęły młodsze kobiety. Czasy się zmieniły, więc pragniemy dać stowarzyszeniu nowe życie, chcemy mieć realny wpływ na życie społeczne i kulturalne w naszym mieście.

Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Świdnicy, pragniemy udostępnić to miejsce nie tylko dla kobiet zrzeszonych w Lidze, ale dla wszystkich – chcemy, aby DOBRE MIEJSCE było miejscem spotkań, które inspiruje i wspiera do działania.

Jaki jest plan?

Chcemy wspólnie stworzyć w Świdnicy DOBRE MIEJSCE – miejsce spotkań, inspiracji i wspaniałej atmosfery. DOBRE MIEJSCE to DOM, który rozgrzeje serca i będzie pielęgnował nasze poczucie wspólnoty.

Aby to się udało, POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY. Pomieszczenie wymaga remontu i mimo ciągle postępujących prac bez WAS po prostu nie damy rady.

Mamy już: wymienione okna, dach i elewację, trochę materiałów, meble, kuchenkę, zmywarkę, naczynia kuchenne, maszyny do szycia oraz DUUUŻO ŚWIETNYCH POMYSŁÓW I ZAPAŁU DO DZIAŁANIA.

Na co przeznaczymy pieniądze? (Mamy już wszystko dokładnie obliczone i przemyślane.)

– remont klatki schodowej (otynkowanie i pomalowanie ścian) i jej oświetlenie

Pomieszczenia:

– zrobienie sufitów (regipsy, malowanie, elektryka)

– wyrównanie i pomalowanie ścian

– remont dwóch łazienek

– doprowadzenie ogrzewania do wszystkich pomieszczeń (mamy kominek i chcemy założyć system rozprowadzający ciepło dalej)

– wymiana lamp i elektryki we wszystkich pomieszczeniach

– wyrównanie poziomu podłóg

– wymiana drzwi wejściowych

– remont kuchni i zakup mebli kuchennych

– montaż szafy wnękowej na materiały potrzebne do zajęć

– zakup sprzętu multimedialnego na wyposażenie Klubu.

Co będzie się działo?

1. sala prób dla zespołów muzycznych

2. dyskusyjny klub filmowy

3. zajęcia jogi

4. szkolenia

5. warsztaty rozwojowe i artystyczne w myśl hasła „bądź producentem, zamiast konsumentem”,

6. kameralne koncerty

7. zajęcia dla rodziców i dzieci

8. mała scena otwarta dla lokalnych artystów

9. opieka nad dziećmi podczas zajęć dla rodziców małych dzieci

10. spotkania biznesowe – wsparcie dla osób przedsiębiorczych

11. konsultacje z psychologiem i prawnikiem

12. i inne wydarzenia zainicjowane przez mieszkańców naszego miasta

Jednego jesteśmy pewni – Świdnica i jej mieszkańcy zasługują na to, co najlepsze. Niech to będzie NASZE WSPÓLNE DZIEŁO – DOBRE MIEJSCE na mapie Świdnicy.

Weź udział w naszym konkursie i wygraj atrakcyjną nagrodę

Sprawdzam o czym jest konkurs!

Wzruszająca akcja w świdnickiej szkole

Dzieci nas wsparły – A Ty – wesprzesz nas?🤗🎅 📣

Kochani, spieszymy do Was z taką mega informacją. Jesteśmy wdzięczni i wzruszeni 🙏❤️🤗 Cudowna społeczność Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Bliżej Dziecka” w Świdnicy organizowała kiermasz🎄🥐🥮🥧🧁🎂🍭świąteczny.

I wiecie co?

Cały dochód ze sprzedaży słodkości przeznaczyli na DOBRE MIEJSCE!

Jesteśmy mega wdzięczni!❤️🤗

Pomysłodawczyniami tej akcji były dwie mamy: Pani Katarzyna i Pani Joanna. Wysłały mejle do rodziców, każdy coś przyniósł, upiekł, podarował 🙏 A do obsługi stoisk zgłosiły się dwie wspaniałe wolontariuszki: Karolina i Marlena. Dziewczyny od 8 rano stały dzielnie przy stoiskach i sprzedały WSZYSTKO! 👌😀

W zbiórkę zaangażowała się cała szkoła – bardzo dziękujemy! 🙏🙏 Dziękujemy za ogromne serce i życzliwość Pani Dyrektor szkoły Marta Krzesak i całej społeczności oraz naszym aniołom: Katarzynie, Joannie, Karolinie i Marlenie 😍😇

A teraz uwaga – udało się w ten sposób zebrać💰1043 zł, które w całości przekazane będą na cel remontu i stworzenia DOBREGO MIEJSCA na ul. Wrocławskiej 16. Jak to się na wszystko cudnie połączyło! 😍 🤗

Marta dała wsparcie tysiącom kobiet, które borykają się z chorobą, strachem, cierpieniem. Marta jest także związana ze szkołą Bliżej dziecka. I tak oto dobro wróciło do Dobrego Miejsca 😍😇

Piękne, prawda❓ Ty też możesz wesprzeć DOBRE MIEJSCE – dobrym słowem, dzieląc się tą stroną albo dorzucając grosik – link znajdziesz klikają w przycisk poniżej. 🤗

Dobro się mnoży, kiedy się nim dzielisz🤗 🙏

Dziękujemy za każde dobro! 🙏

Wesprzyj DOBRE MIEJSCE